Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları

I. Taşıma Sırasında Hasar Görmüş Ürünler

 
Taşıma sırasında zarar görmüş ürünler teslim alınmamalı ve taşıma şirketine hasar ile ilgili bir tutanak tutulmalıdır. Ürüne zarar vermeyecek şekilde kutuda, ambalajda olabilecek küçük eziklerden dolayı ürün iade edilmemelidir. Fakat tarafınızdan teslim alındıktan sonra taşıma firması görevini yerine getirdiği kabul edilmiş sayılacaktır. Kabul edilmeyen ürünün hasar tutanağı tarafınızdan mağazamıza ulaştırıldıktan sonra, mağazamız en kısa süre içinde ürünün yenisini size en sağlıklı şekilde ulaştıracaktır. 
 
II. Hatalı Ürünler


Teslimat sırasında fark edilemeyip uygulamada meydana çıkan hatalı ürünleri hatalarını belirterek fatura ve sipariş numaralarınızı içeren e-maili satis@malabadiicgiyim.com adresine gönderiniz. İade gerekçeniz uygun görülürse faturayı iade edilen ürün ile birlikte mağazamıza gönderdikten sonra hatalı ürün yenisi ile değiştirilecektir. Üretim Kaynaklı hatalarda, ürünü ücretsiz olarak iade edebilmek için satis@malabadiicgiyim.com mail adresine durumu bildiren bir mail gönderiniz ve kargo anlaşma numaramızı talep ediniz. Anlaşmamız haricinde geri gönderilen kargolar firmamız tarafından kabul edilmeyecektir ve kargo size geri dönecektir.

Ürünlerde fabrikasyon kaynaklı hatalar ve siparişinizden farklı bir ürün gelmesi garanti kapsamındadır, aksi haldeki durumlar garanti kapsamında değildir.


Ürün İade ve Değişim Koşulları

I. Vazgeçme ve Değişim

Sitemiz üzerinden almış olduğunuz ürünü etiketini koparmadan, kullanmadan, bozulmasına imkan vermeden teslim tarihinden itibaren (7) gün içinde iade veya değişim talep edebilirsiniz. Sipariş edilen ürün hatası müşteri kullanımından oluşmuşsa veya 7 günlük süre içerisinde ürün kullanılmışsa ürünün iade ve değişimi yapılmaz. Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.
Ürünü iade etmeden önce iade nedeninizi faturanızın arka yüzünde bulunan ''İade/Değişim'' formunda gerekli alanları doldurmalısınız. Ürün/ürünleri ambalajına zarar gelmeyecek şekilde kargo poşeti ile paketleyerek, faturası ile birlikte fatura adresine gönderiniz. Firma kaynaklı iade ve değişimlerde kargo ücreti satıcıya aittir. Müşteri isteği ile iade veya değişimlerde kampanya özelliklerine göre ödenecek tüm taşıma masrafları alıcı(sizin) tarafından karşılanacaktır. Kargo ödemesi yapılmadan firmamıza gönderilen iade kargoları teslim alınmayacaktır ve kargo size geri dönecektir.
 
İade kargonuz bize ulaştığında 4-5 iş günü içerisinde iade işleminiz gerçekleşecektir. İade işleminiz gerçekleştiğinde size mesaj ve mail ile bilgi verilecektir. İadeniz yapılırken kargo ve varsa kapıda ödeme hizmet bedelleri düşülerek sadece ürün bedelleri size iade yapılacaktır.
 
Siparişinizin ödemesini kredi kartı ile yaptıysanız, iade tutarı kargo ücretleri düşülerek, kartınıza geri iade edilir. Eğer siparişinizin ödemesini havale, kapıda ödeme-nakit, kapıda ödeme-kredi kartı ile yaptıysanız iade tutarı kargo ücretleri düşülerek, iade formunda belirtmiş olduğunuz banka hesabınıza havale/eft yapılarak iade edilir.